kupiti hrvatsku vozačku dozvolu - An Overview
kupiti hrvatsku vozačku dozvolu - An Overview
Blog Article
Stranac koji boravi u Republici Hrvatskoj i hrvatski državljanin koji boravi ili prebiva u inozemstvu pa dođe u Republike Hrvatsku, može na temelju važeće inozemne vozačke dozvole koju je izdalo nadležno tijelo strane države, uz uvjet reciprociteta, upravljati motornim vozilom na teritoriju Republike Hrvatske, te u tim slučajevima nije potrebna međunarodna vozačka dozvola.
U nekim slučajevima, nadležne institucije ili agencije za promet mogu preporučiti ili imati popis odobrenih ustanova za obavljanje pregleda.
Vozačka dozvola za upravljanje motornim vozilima izdaje se na rok od ten godina, a licima starijim od 65 godina života – na rok važenja do najviše pet godina, prema nalazu i mišljenju datom u uverenju o zdravstvenoj sposobnosti. Vozačka dozvola kategorije C, CE, C1, C1E, D, DE, D1 i D1E izdaje se na rok od pet godina.
Vozačka dozvola se može izdati na kraće vreme, na osnovu nalaza i mišljenja u uverenju o zdravstvenoj sposobnosti za vozača.
Ako ste međunarodni stanovnik s važećom dozvolom, potrebno je podnijeti zahtjev za prebacivanje vaše vozačke dozvole u hrvatsku na lokalnoj policijskoj postaji nadležnoj za vaše prebivalište.
We use analytics cookies to know how website visitors communicate with our Site. This allows us to Increase the person encounter plus the services we offer.
možete podnijeti elektroničkim putem kroz portal e-Građani, a vozačka dozvola se izdaje SAMO u redovnom postupku.
Vozačku dozvolu za kategoriju D1 mogu dobiti samo oni vozači koji već imaju vozačku dozvolu za kategorije C1 najmanje dve godine.
Vozačku dozvolu za kategorije C1E mogu dobiti samo oni vozači koji već imaju vozačku dozvolu za kategorije C1.
Osim toga, zakon regulira povjerljivost medicinske dokumentacije i zahtijeva Kupite vozačku dozvolu online zaštitu privatnosti vozača.
Strana vozačka dozvola, odnosno strana međunarodna vozačka dozvola prestaje da važi u saobraćaju na putevima Republike Srbije protekom roka od 12 meseci računajući od dana kada je strancu odobren privremeni boravak u kontinuitetu dužem od šest meseci ili stalno nastanjenje, od dana izdavanja diplomatske lične karte, odnosno od dana ulaska državljanina Republike Srbije koji privremeno ili stalno boravi u inostranstvu na teritoriju Republike Srbije.
Сектор за информационо-комуникационе технологије Сектор за материјално - финансијске послове Сектор за ванредне ситуације Сектор унутрашње контроле Сектор за људске ресурсе Сектор за међународну сарадњу, европске послове и планирање Реформе
Upis i brisanje podataka iz Registra neplaćenih kazni u nadležnosti je Ministarstva pravosuđa i uprave i digitalne transformacije.
Возачка дозвола – у пракси се израђује у просечном року од седам дана